lek na ból zęba
lek na ból zęba

Solpadeine – sprzymierzeniec w bólu zęba

Jeśli nie jesteśmy zwolennikami naturalnych sposobów zwalczania bólu zęba, pozostaje nam sięgnięcie po tabletkę przeciwbólową. Na rynku dostępnych jest wiele tego typu leków, a większość z nich możemy nabyć bez recepty. Pojawia się jednak pytanie – który lek przeciwbólowy warto wybrać właśnie na ból zęba?

Polecany lek przeciwbólowy na ból zęba

Solpadeine to środek przeciwbólowy, który specjaliści zaliczają do wyjątkowo skutecznych leków na ból zęba. Zgodnie z drabiną analgetyczną opracowaną przez WHO, Solpadine jest lekiem II stopnia. Oznacza to, że możemy stosować go na ból mieszczący się w przedziale od umiarkowanego do silnego.

W składzie leku Solpadeine znajdziemy trzy aktywne substancje: paracetamol w dawce 500 mg, kofeinę w dawce 30 mg oraz kodeinę w dawce 8 mg. Takie połączenie sprawia, że Solpadeine wykazuje szybsze i skuteczniejsze działanie przeciwbólowe, w porównaniu z jednoskładnikowymi lekami I stopnia.

Solpadeine można stosować nie tylko w celu doraźnego uśmierzenia bólu zęba, ale także po zabiegach stomatologicznych. Zaleca się go zwłaszcza po zabiegach ekstrakcji zęba, gdyż z uwagi na zawartość paracetamolu, nie rozrzedza on krwi, a tym samym nie przeszkadza w tworzeniu się skrzepów stanowiących naturalny opatrunek dla rany po wyrwanym zębie.

Przeciwwskazania do stosowania Solpadeine

Przeciwwskazania do przyjmowania leku Solpadeine stanowi:

  • ciąża,
  • choroba alkoholowa,
  • astma oskrzelowa,
  • ciężka niewydolność nerek,
  • przyjmowanie inhibitorów MAO lub odstawienie ich mniej niż 14 dni temu,
  • uczulenie na którykolwiek składnik preparatu.

Dawkowanie Solpadeine

Lek Solpadeine może być stosowany przez osoby powyżej 12. roku życia. Zgodnie z dawkowaniem podanym na ulotce, zaleca się zażywanie 1 lub 2 tabletek dziennie, czyli maksymalnie 4 na dobę. Pomiędzy kolejnymi tabletkami powinno się zachowywać odstęp czasowy nie mniejszy niż 4 godziny. W razie bardzo silnego bólu, dawka może zostać zwiększona maksymalnie do 8 tabletek dziennie. Pamiętajmy jednak, że nadużywanie Solpadeine może spowodować dysfunkcję wątroby.

Następnym razem, szukając skutecznego leku przeciwbólowego na ból zęba, warto sięgnąć po Solpadeine. Nabędziemy go praktycznie w każdej aptece, bez konieczności posiadania recepty.

 

Zostaw komentarz:

Email nie będzie publikowany

Site Footer

Sliding Sidebar